Kullanıcı Hakları

Gizlilik

http://www.turkcetesti.com sitesinde kullanıcılardan kişisel ve kurumsal bilgiler toplanmaktadır.

Kişisel Bilgilerin Kullanımı

Başvuru sırasında adaylardan alınan kişisel bilgiler;
  • Başvuru sürecini tamamlamak ve onaylamak
  • Adayların ihtiyaçlarını belirlemek
  • Aday profili ile ilgili istatistikler oluşturmak
  • Adayları bu alandaki gelişmelerden haberdar etmek
amacıyla kullanılmaktadır.

Kişisel Bilgilerin Paylaşımı

Adayların kişisel bilgileri yalnızca kendi talepleri doğrultusunda üçüncü kişi ya da kurumlarla paylaşılmaktadır.

Güvenlik

http://www.turkcetesti.com sitesi, onaylanmamış ya da sahte başvuru ve girişleri önleyecek gerekli tedbirleri almış bulunmaktadır. Ancak yetkisiz kullanıcıların, yürürlükteki yasalara ve web ile ilgili anlaşmalara aykırı olarak gerçekleştirebilecekleri eylemlerden kaynaklanan durumlarda, kişisel bilgilerinizin korunması garanti edilememektedir.

Kullanıcıların test başvurusu sırasında edinecekleri şifre, kişisel bilgilerin korunmasını sağlamaktadır. Bu nedenle şifrenin hiç kimseyle paylaşılmaması gerekmektedir.

Diğer Haklar

Test Tarihi Değişikliği Talebi ve Kayıt Sildirme
Başvuru sürecini tamamlamış adaylar, test tarihinden 3 iş günü önce bildirmek koşuluyla bir sonraki testi alma hakkına sahiptirler.

Testin İptali ve Erteleme
Testin iptali yalnızca gözetmen raporu doğrultusunda, kopya tespitinde ve kullanıcının kendi isteğiyle testi tamamlamaması durumunda gerçekleştirilmektedir. Teknik nedenlerle testin tamamlanamaması durumunda ya da merkezin, test güvenliğinin sağlanamadığını tespit etmesi durumunda test bir sonraki dönemde tekrarlanmak üzere ertelenir. Adayların test süresince yaşayabilecekleri sağlık sorunları nedeniyle testin ertelenmesi gözetmen raporuna bağlıdır.

Testi Yeniden Değerlendirme Talebi
Yeniden değerlendirme işlemi yalnızca karşılıklı konuşma, sözlü anlatım ve yazılı anlatım testleri için mümkündür.

Testi alan adaylar, herhangi bir nedenle bu testlerin yeniden değerlendirilmesini isterlerse bu taleplerini e-posta ya da telefon aracılığıyla sınav merkezine iletebilmektedir. Bu durumda yeniden değerlendirilmesini istedikleri test/testler başka bir komisyon tarafından değerlendirmeye alınacaktır.

Yeniden değerlendirilen sonuçlar adaylara en geç iki hafta içinde bildirilmektedir.